İptal ve İade Şartları

İADE ŞARTLARI

Şirketimiz, tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır. Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik, üretim ve servis kaynaklı her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

Ürün iadesi konusunda sizlere daha iyi ve hızlı bir şekilde hizmet verebilmemiz için gerekli olan şartları aşağıda bulabilirsiniz; Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

İadelerinizi lütfen YURTİÇİ KARGO ile tarafımıza gönderiniz.

İADE İÇİN İSTEDİKLERİMİZ

 1. İADE EDİLECEK ÜRÜN
 2. İADE EDİLECEK ÜRÜNÜN FATURASI (Tüm nüshaları ile birlikte)


iade Edilecek Ürün;

 • Kullanılmış veya hasar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmez.
 • İade edilecek ürünün, 14 gün içerisinde teslim alındığı şekilde, standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.


İade Edilecek Ürünün Faturası;

 • İade işlemi için ürünün faturasının gönderilmesi gerekmektedir.
 • İade etmek istediğiniz ürünün faturası şirket adına ise, geri iade ederken şirketinin düzenlemiş olduğu faturası ile birlikte göndermesi gerekmektedir.  İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) düzenlenmelidir.


Diğer Şartlar ve İade Kargo Ücretleri Hakkında

 • İade etmek istediğiniz ürün/ürünler ayıplı ise YURTİÇİ KARGO ile gönderildiği taktirde, kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır.
 • Alıcının YANLIŞ ÜRÜN alması, DEĞİŞİM İSTEMESİ veya KEYFİ İADELERDE kargo ücreti alıcıya aittir.
 • İade departmanımıza gelen ürünlerin, iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler 3-5 gün içerisinde hesaba yansımaktadır.


İADE EDİLECEK ÜRÜNÜN GÖNDERİLMESİ

İade edilecek ürün sadece anlaşmalı olduğumuz YURTİÇİ KARGO firması tarafından teslim alınabilir. Bunun dışında herhangi bir kargo şirketiyle elimize ulaşan ÜRÜNLERİN ULAŞIM BEDELİ MÜŞTERİYE AİTTİR

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

 1. İadeler mutlak surette ORJİNAL KUTU veya AMBALAJI ile birlikte yapılmalıdır.
 2. Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez.) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
 3. İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
 4. İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da anlaşmalı kargolar ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.


SİPARİŞ İPTALİ

Değerli müşterilerimiz yanlış verdiğiniz veya vazgeçtiğiniz siparişlerinizi iptal ettirebilirsiniz. İptal ettirme işleminin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için lütfen iletişim kısmındaki telefon numaramızı kullanarak irtibata geçiniz. E-posta ile irtibatlarda gecikmeler yaşanabilir. Bazen yoğunluktan mailler geç kontrol edilmektedir. Ürünün kargoya verilmiş olma ihtimali ortaya çıkmaktadır. İptal işlemlerinde ürün kargoya verilmemişse ücretin tamamı işlemi gerçekleştirdiğiniz yöntemle iade edilir. Ürün kargoya verilmişse kargo ücreti veya ücretleri kesilerek iadesi yapılır.